Do pobrania

Na pewno każdy z nas przeżył to choć raz: długa kolejka, zdenerwowani ludzie, strata czasu... a gdy już w końcu doczekamy spotkania z urzędnikiem okazuje się, że druk, który musimy przedstawić w tym okienku jest dostępny na stanowisku obok, do którego kolejka jest podobnej długości. Tej przykrej sytuacji można łatwo zapobiec. Wystarczy chwila w Internecie, by dowiedzieć się, jakie dokumenty i formularze powinniśmy przygotować. Pamiętajmy, by korzystać z zaufanych stron – najlepiej z materiałów przygotowanych i udostępnionych przez same urzędy. W trosce o Państwa czas i nerwy w zakładce „Do pobrania” zamieścimy trudniejsze do znalezienia w sieci druki i formularze, które ułatwią Państwu dopełnienie formalności. 

Dysponowanie odpowiednim drukiem jeszcze w domu, przed odwiedzeniem urzędu czy partnera w biznesie oraz spokojne zapoznanie się z jego treścią i wymogami pozwoli zaoszczędzić czas i da możliwość bezstresowego wypełnienia wszystkich rubryk bez stania w kolejkach oraz odsyłania od okienka do okienka. Wystarczy ściągnąć plik i wypełnić w komputerze lub wydrukować i uzupełnić odręcznie. Proszę nie zapomnieć o podpisie. W razie wątpliwości – lepiej zostawić wolne miejsce i dopytać się w urzędzie lub – do czego serdecznie zachęcamy – skontaktować się z naszym doradcą. Jesteśmy do Państwa telefonicznej, mailowej i osobistej dyspozycji. Zapraszamy do siedziby biura w Poznaniu (Grunwald)! 

Umowa kupna sprzedaży samochodu

Jeżeli sprzedajecie Państwo samochód, lub kupujecie nowy, warto zadbać o prawidłowo przygotowany dokument umowy. Poniższy wzrór powinien okazać się odpowiedni w większości przypadków.

Umowa kupna-sprzedaży samochodu (pdf)
Umowa kupna-sprzedaży samochodu (doc)

O nas

Biuro Rachunkowe KZ specjalizuje się w usługach księgowych dla klieńtów z miast: Poznań, Szamotuły, Pniewy
Działamy na rynku od 2004 roku. Założyła je i prowadzi Kinga Zeidler, posiadająca świadectwo kwalifikacyjne Nr 5903/2004 wydane przez Ministra Finansów z dnia 10 maja 2004 roku. Właściciel biura posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne o specjalności rachunkowość przedsiębiorstw uzyskane na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Porady

Zastanawiają się Państwo lub podjęli już decyzję o założeniu własnej firmy? Nie wiedzą Państwo od czego zacząć? To nie jest łatwa decyzja dlatego poniżej postaramy się w kilku krokach opisać proces związany z założeniem działalności gospodarczej, oczywiście na każdym etapie tego procesu mogą Państwo skorzystać z naszych usług.

Rozliczenia roczne drogą elektroniczną

Biuro oferuje wypełnianie deklaracji rocznych bez konieczności fizycznego dostarczenia dokumentów.