SKŁADKA WYPADKOWA, CZY JEST KONIECZNA?

Opłaty składkowe są obowiązkowe, a przedsiębiorca zobligowany jest regulować należności z tego tytuły zarówno za siebie, jak i zatrudnionych pracowników. Procent potrąceń jest z góry określony, znany jest także cel każdej składki oraz termin zapłaty, którego nie powinno się przekraczać. Najpowszechniejszymi składkami pracodawcy są te odprowadzane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czyli emerytalna, rentowa i wypadkowa.

Składka wypadkowa jest niezwykle ważna i zaleganie z jej opłatą może mieć niemiłe konsekwencje. Dzięki regularnym wpłatom z tego tytułu możliwe jest dochodzenie rekompensaty pieniężnej oraz różnego rodzaju świadczeń w przypadku wystąpienia wypadku podczas pracy i niemożliwości wykonywania obowiązków przez czas rekonwalescencji.

Jakie warunki są konieczne do spełnienia, aby otrzymać odszkodowanie? Po pierwsze, składki wypadkowe muszą być regularnie opłacane. Po drugie, wypadek musi być nieszczęśliwym, przypadkowym zdarzeniem podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Po trzecie, jego następstwem musi być długotrwały lub stały uszczerbek na zdrowiu.

O nas

Biuro Rachunkowe KZ specjalizuje się w usługach księgowych dla klieńtów z miast: Poznań, Szamotuły, Pniewy
Działamy na rynku od 2004 roku. Założyła je i prowadzi Kinga Zeidler, posiadająca świadectwo kwalifikacyjne Nr 5903/2004 wydane przez Ministra Finansów z dnia 10 maja 2004 roku. Właściciel biura posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne o specjalności rachunkowość przedsiębiorstw uzyskane na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Porady

Zastanawiają się Państwo lub podjęli już decyzję o założeniu własnej firmy? Nie wiedzą Państwo od czego zacząć? To nie jest łatwa decyzja dlatego poniżej postaramy się w kilku krokach opisać proces związany z założeniem działalności gospodarczej, oczywiście na każdym etapie tego procesu mogą Państwo skorzystać z naszych usług.

Rozliczenia roczne drogą elektroniczną

Biuro oferuje wypełnianie deklaracji rocznych bez konieczności fizycznego dostarczenia dokumentów.